۱۴۰۱-۰۶-۲۹ شمسی 20-09-2022 میلادی ساعت :

انواع ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند چند نوع دارد که هر کدام به شرایط خاصی مربوط می‌شود. پرکاربردترین ویزای کاری هلند برای ایرانیان در حال حاضر ویزای MVV است که با دریافت یک پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی (جاب آفر گرفتن از هلند) قابل دریافت خواهد بود. انواع ویزای کاری هلند عبارت است از:

ویزای کوتاه مدت

این ویزا برای کسانی است که می‌خواهند پس از ورود به خاک هلند کار پیدا کنند. با اخذ ویزای کوتاه مدت هلند، ۹۰ روز به شما زمان داده می‌شود در این کشور دنبال کار بگردید. مهلت این ویزا پس از پایان تا سه ماه دیگر قابل تمدید خواهد بود. اخذ ویزای کوتاه مدت یا جستجوی کار هلند برای ایرانیان بسیار سخت و تقریبا غیرممکن است.

ویزای MVV

اگر خانواده شما در هلند اقامت دارد و شما قصد دارید از طریق پیدا کردن کار به آ‌ن‌ها بپیوندید، ویزای MVV هلند مناسب شما است. پس از اخذ ویزای MVV هلند می‌توانید وارد خاک این کشور شده و برای گرفتن مجوز کار اقدام کنید.

ویزای GVVA

این ویزا در حال حاضر پرکاربردترین ویزای کاری هلند برای ایرانیان به‌حساب می‌آید. برای اخذ ویزای GVVA هلند لازم است پیشنهاد رسمی و معتبر یک کارفرمای هلندی را به سفارت هلند ارائه کنید. البته توجه این نکته لازم است که کارفرمایان حوزه اتحادیه اروپا برای اینکه بتوانند به اتباع خارجی (خارج از اتحادیه اروپا) پیشنهاد کار دهند، موظف هستند که ابتدا آگهی خود را برای متقاضیان کشور خود قرار دهند و اگر سه ماه کسی آن را قبول نکرد، آگهی را برای متقاضیان حوزه اتحادیه اروپا قرار دهند و ودر نهایت اگر در این ۶ ماه کسی برای موقعیت شغلی پذیرفته نشد، اجازه دارند اتباع خارجی را استخدام کنند. پس از اینکه با کارفرما به توافق رسیدید و شرایط شما از نظر سفارت پذیرفته شد، ویزای GVVA برای شما صادر می‌شود که مدت این ویزا با توجه به نوع کار شما و توافقتان با کارفرما از سه ماه تا سه سال متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری هلند

مثل بیشتر کشورها، هلند هم در ازای دریافت یک سری مدرک برای شما ویزا صادر می‌کند. این مدارک عبارتند از:

ترجمه مدارک شناسایی

فرم تکمیل‌شده‌ی درخواست برای صدور ویزای کاری هلند

فرم ویزای شنگن

گزارش حساب بانکی (تمکن مالی)

پیشنهاد رسمی و معتبر یا قرارداد