۱۳۹۹-۱۲-۰۷ شمسی 25-02-2021 میلادی ساعت :

تهیه و راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل

توسط کمیساریای عالی پناهندگان ترکیه

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، شعبه ترکیه اقدام به ساخت و راه‌اندازی برنامه‌ای تحت پلتفورم «Android»و «IOS» کرده است که نشانگر موقعیت مکانی تمامی مراکزیست که به نوعی با کمیساریای پناهندگان در ارتباط هستند و خدماتی را ارائه می‌دهند.

از طرفی این برنامه به شکلی طراحی شده که از سرور سایت «unhcr help (https://help.unhcr.org/turkey/fa/)» تغذیه شود و کاربر را در پاسخگویی به پرسش‌های متداول مرتبط با پناهندگی و پناهجویی یاری ‌کند.

این برنامه در واقع به کاربر امکان می‌دهد تا با تنظیم جستجوی پیشرفته با استفاده از گزینه‌های موجود در برنامه، نسبت به نیازمندی خود، پاسخ‌های مناسب را دریافت کند و یا نزدیکترین نهاد، بنیاد و یا موسساتی که در زمینه پشتیبانی از پناهندگان و پناهجویان فعالیت دارند را با توجه به موقعیت مکانی خود بیابد.

در حقیقت این برنامه با هدف راهنمایی مستقیم کاربر تهیه شده تا میزان تماس پناهندگان و پناهجویان با دفتر کمیساریای پناهندگان ترکیه به حداقل برسد و کاربر بتواند بدون واسطه، مناسب‌ترین راهنمایی و نزدیکترین موسسه را نسبت به تقاضا یا نیاز خود بیابد.

لازم به ذکر است که خدمات حضوری پیش‌بینی شده در این اَپلیکیشن، تنها محدود به پشتیبانی از معلولین و مشاوره و کمک‌رسانی حقوقی به پناهندگان و پناهجویان ترکیه می‌باشد، ضمن اینکه در این برنامه، امکان مشاهده آخرین وضعیت پرونده پناهندگان درنظر گرفته نشده است که می‌توان از این مورد به عنوان یکی از نقاط ضعف این برنامه یاد کرد.

دانلود اپلیکیشن برای اندروید (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studiomawa.servicesadvisor)

دانلود اپلیکیشن برای آیفون (https://apps.apple.com/tr/app/unhcr-turkey/id1542778462?l=tr)

 

@panahjoy