۱۴۰۱-۰۷-۰۴ شمسی 26-09-2022 میلادی ساعت :

فریزر از اقدامات جدید برای مدرن سازی سیستم مهاجرتی کانادا خبر داد

معافیت از معاینات پزشکی، درخواست‌های آنلاین مهاجرت و ردیاب‌های بیشتری برای رصد وضعیت پرونده در انتظار تاره واردان جدید به کاناداست.

شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا در اول سپتامبر خدمات آنلاین جدیدی را معرفی کرد که در سراسر سیستم مهاجرتی کانادا ارائه خواهند شد. هدف از این خدمات بهبود تجربه کلاینت‌ها و کاهش حجم درخواست‌های تلنبارشده است.
پاندمی کرونا نیاز به سیستم مهاجرتی مدرن را آشکار کرد. فریزر از مرکز رسیدگی به درخواست‌ها واقع در نیو واترفورد استان نوا اسکوشیا، جدیدترین اخبار در مورد تاثیر دیجیتالی کردن بر عملیات در اداره مهاجرت را اعلام کرد.
در زیر جدیدترین توسعه‌ها در سیستم مهاجرتی کانادا را برای تازه واردان و شهروندان آتی کانادا معرفی می‌کنیم.

امروز صبح سری زدم به مرکز رسیدگی به درخواست‌ها در نوا اسکوشیا تا کار بر روی توسعه تاسیسات را مشاهده کنم و ببینم چقدر در بهبود خدمات به متقاضیان پیشرفت حاصل شده است.
شان فریزر

برخی متقاضیان داخل کانادا معاف از معاینات پزشکی هستند

فریزر در تلاش برای کاهش زمان انتظار، متقاضیان اقامت موقت و دائم را که داخل کانادا هستند از شرط معاینه پزشکی برای مهاجرت به کانادا معاف کرده است. این معافیت تنها در مورد افرادی صادق است که دارای شرایط خاص هستند. البته در منابع خبری ذکری از شرایط خاص نشده و زمان اجرای این معافیت هم اعلام نشده است. اداره مهاجرت انتظار دارد این معافیت در مورد ۱۸۰,۰۰۰ تازه وارد جدید اعمال شود.
کانادا قبلا شرط معاینه پزشکی را بین جولای ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ لغو کرده بود.

در خبرها آمده است که این معافیت زمان انتظار را کاهش می‌دهد و منجر به استخدام ۱,۲۵۰کارمند جدید برای افزایش ظرفیت رسیدگی به پرونده‌ها خواهد شد.

پرونده‌های اقامت دائم از ۲۳ سپتامبر ۱۰۰٪ دیجیتالی خواهد شد

اداره مهاجرت از ۲۳ سپتامبر قرار است درخواست برای اکثر برنامه‌های اقامت دائم را ۱۰۰ درصد دیجیتالی کند. فرمت‌های دیگری هم برای ارائه درخواست افرادی که نیاز دارند وجود خواهند داشت.

اداره مهاجرت ژانویه‌ای که گذشت خود را متعهد به دیجیتالی کردن درخواست‌ها کرد. اداره مهاجرت کانادا قبلا به خبرنگاران گفته بود که انتظار دارد پورتال درخواست آنلاین در بهار یا تابستان ۲۰۲۲ به طور کامل اجرا شود.